BONYHÁD Heti foglalkozás 17

A mai foglalkozást egy szójátékkal kezdtük, amelynek megfejtése az önkéntesség szó volt. A gyerekek elmondták, hogy szerintük mit jelent ez a fogalom, mit tehetnek ők másokért. Ezután az iskolai közösségben végzett önkéntes tevékenységekről hallgathattak meg előadásokat a gyerekek. Először diákönkormányzat frissen megválasztott titkára mutatta be, hogy a tagok hogyan segítik az osztályközösségeket egy tanév során az iskolában. Ezután az iskolai diákönkormányzat egyik patronáló tanára tájékoztatott bennünket, hogy milyen lehetőségeket kínálnak még önkéntes munkavégzésre. Elmondta azt is, hogy a továbbtanulásunk után a középiskolákban még nagyobb szervezettséggel történik önkéntes munkavégzés.