BONYHÁD Heti foglalkozás 2

A foglalkozást ismét játékkal kezdtük. Kipróbáltuk, a vajon emlékezünk-e társaink nevére, alliterációs játékkal idéztük fel tulajdonságaikat. A ma délutáni foglalkozásunk során a vallásosságról, a vallásos nevelésről beszélgettünk, a társadalmi egyenlőség, illetve egyenlőtlenség témakörén belül. Közöttünk is különböző vallású gyermekek vannak. Felidéztük a világvallásokkal kapcsolatos ismereteinket. A csoport vezetője elmondta, hogy voltak olyan történelmi időszakok, amikor vallási hovatartozásuk miatt emberek váltak üldözötté. Beszéltünk olyan irodalmi, filmművészeti alkotásokról, amelyek ezeket az időszakokat mutatják be. Már nagyon várjuk, hogy a következő alkalommal megtekinthessünk ezekből részleteket. Jó néhány kérdés felmerült a gyerekekben a témával kapcsolatban, amelyeket együtt vitattunk meg. Az alábbi kérdéseket tették fel:

• Mennyire történelmiek, valósághűek a filmekben jellemzett vallások?

• Hol lehet a vallásokról információkat találni?

• Van-e jó, vagy rossz vallás?

• Kell, lehet nyilatkozni a vallási vagy világnézeti meggyőződésről?

One Response to “BONYHÁD Heti foglalkozás 2

• Ahogy olvasom, a partneriskolánk diákjait is nagyon érdekli ez a témakör.