BONYHÁD Heti foglalkozás 25

A foglakozást közösségépítő játékkal kezdődött, ahol az egymásra figyelés, a figyelem és a koncentráció képességének fejlesztése történt. A játék nagyon tetszett a gyerekeknek, így megtanulhatták, hogy az egymásra figyelés életünkben igen fontos.

Játékos formában felidéztük a különböző önkéntes tevékenységeket, amelyeket az előző foglalkozásokon megismertek (pl. bohóc doktorok, önkéntes tűzoltók, polgárőrök, elhagyott állatok gondozása stb.)

Választhattak a tanulók a számukra legkedvesebb tevékenység közül, amit ők is meg tudnak tenni. Közösen azt a döntést hozták, hogy a bonyhádi kutyamenhely megismerése érdekelné őket a legjobban, ott szeretnének tevékenykedni.