BONYHÁD Heti foglalkozás 26

Ezen a délutánon csoportunkban a véradás fontosságáról beszéltünk. Meghívtuk az iskola védőnőjét, Verebes Dórát, hogy meséljen nekünk erről. Elmondta, hogyan zajlik egy vérvétel, mire figyelnek, milyen vizsgálatot végeznek előtte. Azt is megtudtuk, hogy kik azok, akik nem adhatnak vért. Több éve már, hogy az iskolánk ad helyet egy szervezett véradásnak. Az osztályok között ilyenkor egy verseny is zajlik, az az osztály nyer, amelyikből a legtöbb felnőttet tudnak beszervezni a véradásra. Többször is látunk a közösségi oldalakon olyan felhívást, amelyek beteg embereknek kérnek vért a hozzátartozóik. Általában meg is szoktuk ezeket osztani. Több olyan társunk is volt, akinek a családjában szüksége volt valakinek vérre, pl. egy baleset után.