BONYHÁD Heti foglalkozás 35

Az utolsó heti foglalkozást projektzáró rendezvényként szerveztük meg. Képekkel, játékos feladatokkal, előadással elevenítettük fel a projekt fő témáit, legizgalmasabb eseményeit.

Szabó Béláné a projekt tartalmi elemeinek bemutatása után a kulturális programok tématerületre készített játékos feladataival bíztatott minket az emlékek összerendezésére, a megalakított csapatok közötti versenyre. Meglepődve tapasztaltuk, hogy milyen nagy magabiztossággal rakták ki a gyerekek az előadó művészek neveit. A műfajokat és verseket is jól tudták a művészekhez párosítani. A fényképek felismerése sem okozott gondot, így a csapatok szerzett pontjai fej-fej mellett haladtak.

Ez után a foglalkozások három fő tématerületéhez kapcsolódó feladatok megoldásai következtek, melyet Somogyi Jánosné állított össze. A puzzle kirakása és a kép téma területhez kötése sem okozott nehézséget. Hamar előkerültek a kulcsfogalmak: önkéntesség, pályaválasztás és társadalmi egyenlőség. Valamennyi témában otthonosan mozogtak a csapatok, de azért árnyalt pontok már megjelentek a teljesítményekben. Az eredményhirdetést követően a megvendégelés alatt a két legjobb program képeit élhették át gondolatban a gyerekek. Vidám perceket szereztek a zánkai és testvériskolai találkozó budapesti képei.

Köszönetünket fejeztük ki egy nagy tapssal a tanároknak és program megvalósítását segítőknek. Pozitív élményekkel, a körülöttük lévő események, történések iránt nyitottabb gyerekként zárták a bevont tanulók a projektet.