KULTURÁLIS PROGRAM 10 – OLT TAMÁS – NYÍRKÉRCSEN ÉS BONYHÁDON

BONYHÁD

Olt Tamás a Nemzeti Színház színésze, rendező, író volt utolsó vendégünk a kulturális

programsorozatban. Azért is állt hozzánk közel, mert kiderült, kaposvári származású, így születési városa Dél-Dunántúlon fekszik. Olyan költőt ismerhettünk meg közvetítése által, melyet kevésbé ismertek felső tagozatos tanulóink. Radnóti Miklós nyolcadikos tananyag és az általános iskolai korosztályban a versmondók is ritkábban választanak tőle verset. Az előadóművész a megzenésített versek mellett mesélt a költő nagy szerelméről, megismertük nagy szerelmét, Gyarmati Fannit, aki később felesége is lett- a hozzá íródott lírai dal által. Az előadás alapját képező dalokat Jávori Ferenc ’Fegya’ zeneszerzői munkái, tudtuk meg a művésztől. Sok olyan ismeretet kaptunk a dalok mellett, mely a költő életéhez, történelmi eseményekhez kapcsolódott.

NYÍRKÉRCS

január 27-én iskolánk vendége volt Olt Tamás színművész, a Nemzeti Színház társulatának tagja.

A vers zenei koncerten a művésztársaival együtt készített CD-ről énekelt nekünk néhány dalt.  Elmondta, hogy a nemrég megjelent Bíbor parázson – Radnóti másképp című lemezen a költő ismert és kevésbé ismert versei hallhatóak újszerű hangvételben, prózai és megzenésített kivitelben. A művész úr mesélt a költő nagy szerelméről, Gyarmati Fanniról. Diákjainknak legjobban a Levél a hitveshez című vers feldolgozása és a Két karodban című költemény tetszett. Az előadóművész közvetlen, megnyerő stílusával azonnal belopta magát a diákok szívébe, akik figyelemmel hallgatták előadását.

Ez a koncert– csakúgy, mint az ezt megelőzőek –elősegítette, hogy a tanulók megismerjék, és még inkább megszeressék irodalmunk nagy alakjainak műveit. Köszönjük!

BONYHÁDI KÉPEK

NYÍRKÉRCSI KÉPEK