KULTURÁLIS PROGRAM 2- KÁVÉSZÜNET ZENEKAR -NYÍRKÉRCSEN ÉS BONYHÁDON

Bonyhád

2014.03.21.

A Kávé szünet menedzserével egyeztetve a közönséget alsó és felső tagozatra is szerveztük. A kínált műsort mérlegeltük, úgy döntöttük, nem szeretnénk kihagyni a kulturális élményből az iskolában elérhető tanulókat, melyet sikerült is teljesítenünk. Valamennyi osztályunk jelen volt 1-4. évfolyamig, valamint a felső tagozatos napközis csoportok és a projektbe bevont tanulók. Ez 300 fő körüli létszámot jelentett, mely a tornaterem helyszínt figyelembe véve nagy és nehezen kezelhető közönség. Ehhez a helyzethez jól alkalmazkodtak az előadók és a közönség is.

A tanulók fegyelmezetten kísérték figyelemmel a művészi előadást. Különösen előnyösen hatottak az ismert versek, melyek előadásába az előadók a tanulókat is bevonták: József Attila: Mama (egyéni tanulói előadás), A cinege cipője (az alsós tanulók kórusban szavalták valamennyi versszakát). Az érzelmekre ható színvonalas előadás elnyerte a tanulók és jelenlévő kollégák tetszését.

Nyírkércs

2014. március 18-án a Kávészünet együttes volt vendégünk. A koncerten ismert magyar költők megzenésített versei hangzottak el. Többek között A füstbement terv ,A mama és A fülemüle című költemények. Az együttes a közönséget is bevonta az éneklésbe, sőt egy alsós és egy felsős diák még szavalási lehetőséget is kapott. Ők Móra Ferenc  A cinege cipője és József Attila Mama című költeményét mondták el. A kisebbeknek nagyon tetszett az öntelt oroszlánról szóló vers, lelkesen sorolták, hogy milyen állatok szerepeltek benne.

A Trendhagyó Irodalomórán kevésbé ismert költemények is elhangzottak. Ilyen volt az Alszik a szív és alszik a szívben az aggodalom kezdetű vers. A koncerten résztvevő közönség feladatul kapta, hogy nézzen utána, ki írta ezt a gyönyörű költeményt. A zenekar utolsó műsorszáma Vörösmarty Fóti dala volt. A megzenésített vers olyan nagy tetszést aratott, hogy néhányan még táncra is perdültek.

A felhőtlen hangulatú koncert az önfeledt szórakozás mellett alkalmat adott arra, hogy a költészet a zene segítségével közelebb kerüljön a fiatalokhoz. Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a vastapson túl másnap minden osztályból voltak olyan gyerekek, akik utána néztek, sőt meg is tanulták Radnóti Miklós Éjszaka című versét.

Bonyhádon készült képek

• Bonyhad_kult2_kepek_kaveszunet_20140321 (1)