KULTURÁLIS PROGRAM 5: BAKOS-KISS GÁBOR -NYÍRKÉRCSEN ÉS BONYHÁDON

NYÍRKÉRCS

június 11-én Bakos-Kiss Gábor előadóművész zenés, játékos előadásán vehettek részt a TÁMOP-3.3.14-12 Hazai és nemzetközi testvériskolai kapcsolatok kialakítása projektbe bevont tanulók.

A felhőtlen hangulatú programon a művész hamar megtalálta a gyerekekkel a közös hangot. Először a zenés színházról beszélt, majd elénekelte Kukorica Jancsi belépőjét Kacsóh Pongrác daljátékából. A gyerekekkel együtt felidézte a János vitéz cselekményét és elmondta hogyan született Petőfi verses költeményéből daljáték.

Az előadáson musical részletek és olasz slágerek éneklésével világított rá a zene és a zenés színház nagyszerűségére.

A művész pozitív kisugárzása és magával ragadó stílusa lenyűgözte a hallgatóságot. Önfeledt énekléssel és vastapssal búcsúztak a Nemzeti Színház színművészétől.

BONYHÁD

Iskolánk 4-8. osztályos, délutáni napközis foglalkozásaiban érintetett tanulók és a bevont tanulók vettek részt a programon. Év végi hangulatban vártuk az előadót, mert a heti foglalkozáson utána néztünk az interneten tevékenységének. Segítségével ismerkedtünk, a János vitéz megzenésített dalával, Kukorica Jancsit személyesítette meg. Örömmel ismertük fel a kötelező vers sorait megzenésítve. A felnőttek jobban tudták az ismert opera sorait mint mi, de azért a Figaró ismert dallama bennünk is emlékeket idéztek fel.

Az előadó magával ragadó stílusa közelebb hozta a dalok műfajait hozzánk.

Jó hangulatú, kulturális élménnyel zártuk a tanévet.

NYÍRKÉRCSI KÉPEK

BONYHÁDI KÉPEK