KULTURÁLIS PROGRAM 6: BAKOS-KISS GÁBOR -NYÍRKÉRCSEN ÉS BONYHÁDON

NYÍRKÉRCS

Szeptember 26-án kedves ismerősként köszöntöttük iskolánkban Bakos-Kiss Gábort, a Nemzeti Színház színművészét.

Az előadó most a költészet szépségéről beszélt. Arról, hogy a vers – vagy akár néhány verssor – mekkora hatást tud gyakorolni a lélekre. A költők segítségével gyönyörű szép gondolatokat hallhattunk boldogságról, szeretetről, együttlétről, ragaszkodásról, szerelmünkhöz való hűségről.

A művész úr előadásában hallhattuk azt a 2 verset is, ami a legtöbb megosztást kapta a Facebookon. Ezek Radnóti: Nem tudhatom és Kosztolányi: Akarsz-e játszani című költeményei voltak.

Természetesen a gyerekek is szavalhattak. A második osztályos lányok egy Weöres Sándor verssel álltak a közönség elé.

Nagy sikert arattak a megzenésített költemények is. Különösen József Attila Egyedül című verse (Szirtes Edina zenéjével) érintette meg szívünket, lelkünket.

A koncert végén felcsendült a Valahol Európában betétdala, de a legnagyobb ovációt az előző koncerten megtanult olasz dal közös eléneklése váltotta ki.

BONYHÁD

Délutáni napközis foglalkozásaiban érintetett tanulók és a bevont tanulók vettek részt a programon 100 körül lehettünk, mert iskolánk a 30. születésnapját ünnepelte és még folytak az iskolai programjaink.

A nemzet színésze előadásával lekötötte a hallgatóság figyelmét elragadó stílusával, hangjának orgánumával, a gyerekek bevonásával. A gyerekek szívesen vettek részt a közös éneklésben is: halandzsa nyelv, francia dal refrén, rep, kortárs költőkről ismereteik és megzenésített verseik.

A jó hangulatú, kellemes és könnyed kulturális program kiváló kikapcsolódást nyújtott, mellette a szituációs gyakorlatokból, játékokból sokat tanultak a tanulók.

BONYHÁDI KÉPEK

NYÍRKÉRCSI KÉPEK