KULTURÁLIS PROGRAM 8 – GERENDÁS PÉTER -NYÍRKÉRCSEN ÉS BONYHÁDON

NYÍRKÉRCS

November 27-én Gerendás Péter Liszt Ferenc-díjas zeneszerző, előadóművész, szövegíró látogatott el hozzánk.

A koncert Faludy György egyik megzenésített versével indult. A művész úr elmondta nagyon büszke arra, hogy személyesen is ismerte a Kossuth-díjas költőt. Az Eső előtt, eső után… című dal kapcsán utalt arra, hogy milyen fontos szerepet játszik életünkben a barátság. Egy barát felbecsülhetetlen kincs, és már ebben az életkorban is kialakulhatnak olyan kapcsolatok, melyek végig kísérik életünket.

A Hogyha otthonod elhagyod című dallal a hazaszeretetre, a szülőföldhöz való ragaszkodásra hívta fel a figyelmet.

Megosztotta velünk, hogy 10 évesen kezdett el gitározni és nagy szeretettel beszélt kedves hangszeréről.

A gyerekek fegyelmezettek és érdeklődőek voltak. Az előadó nagyon közvetlen volt, előadásával lekötötte figyelmüket és fenntartotta érdeklődésüket.

BONYHÁD

Gerendás Péter már második alkalommal látogatott el iskolánkba. A tanulók nagy örömmel fogadták, mint régi ismerőst. Ő is így köszöntötte a gyerekeket. Színvonalas előadásában a gyerekeket is megénekeltette. Lelkesen tapsoltak a dalok refrénjénél. A legjobban a „Szép Júlia”, az „Átölel a múlt” című számok nyerték el a tanulók tetszését. Mindig nagy élmény, hogy a projektbe bevont tanulókon kívül iskolánk további érdeklődő tanulói, a délutánt iskolánkban töltő gyerekek is hasznosan tudják eltölteni szabadidejüket a neves művészek előadásával.

BONYHÁDI KÉPEK

NYÍRKÉRCS KÉPEK