KULTURÁLIS PROGRAM 9 – HUZELLA PÉTER – NYÍRKÉRCSEN ÉS BONYHÁDON

NYÍRKÉRCS

A kilencedik verszenei koncerten Huzella Péter Kossuth-díjas előadóművész volt a vendégünk. A rendezvényen az iskola valamennyi tanulója részt vett.

A koncerten olyan megzenésített versek hangzottak el, melyek segítségével kellőképpen sikerült ráhangolódnunk az év legszebb ünnepére. Az előadó magával ragadó zeneiségével és előadói stílusával igazi karácsonyi hangulatot teremtett. A Merre van innen Betlehem, kedves lányok s fiúcskák? és a Bicskei ének közös éneklése nagy tetszést aratott a hallgatóság körében. A művész úr még havat is varázsolt nekünk. Kányádi Sándor: Betemetett a nagy hó című versével búcsúzott a lelkes közönségtől.

BONYHÁD

A karácsony közeledtével, adventi ajándék volt Huzella Péter előadása. A Kossuth-díjas előadóművész verses, zenés, játékos előadásán vehettek részt a projektbe bevont tanulók és 4-8. évfolyamos napközis gyerekek. Minden kulturális programnál nagyon örültünk, hogy nem csak bevont tanulók, hanem nagyobb közönség, 120-140 gyerek lehetett részese a zenei élménynek.

A választott dalok között szerepelt a Török és a tehenek, a Virág voltam, Somvirág. A koncerten a tél és karácsonyi készülődéshez kapcsolódó dal is szerepelt. A betemetett már a hó erdőt mezőt rétet.. című dalnál vágyakozva gondoltunk mindannyian a fehér karácsonyra. A nevelők és gyerekek a KALÁKA együttes ismert dalaira kis bíztatással gyorsan bekapcsolódtak a közös éneklésbe. A művész közvetlensége, magával ragadó előadói stílusára „vevők voltak” a gyerekek. Nem maradt el a taps, a közös éneklés és felszabadult együttműködő játék sem.

Az előadó meghitt, ünnepi hangulatot, önfeledt szórakozást biztosított a hallgatóságnak, s ezzel feledhetetlen perceket szerzett számunkra.

BONYHÁDI KÉPEK

NYÍRKÉRCS KÉPEK