A 12. foglalkozáson a bonyhádi iskola történetével ismerkedtünk meg. A III. sz. Általános Iskola első tanévét a megye legmodernebb intézményeként 1984-ben kezdte meg. A tanulók 24 tantermet, szaktantermeket, 600 m2 –es tornatermet, a könyvtárat és 1000 adagos éttermet vehettek birtokba.

1989-ben felépült a Városi Tanuszoda, így az 1989/90-es tanévtől bevezették az emelt szintű úszásoktatását is. Az emelt szintű angol nyelv oktatását is beépítették képzési rendszerükbe. 1992. szeptember 25-én ünnepélyes keretek között vette fel a Széchenyi István Általános Iskola nevet. Azóta minden tanévben szeptember 21-én tartja az iskola az immár hagyománnyá vált Széchenyi- napot, ahol átadásra kerül a Széchenyi emlékplakett. Az alapfokú művészeti táncoktatás keretében moderntánc és kortárstánc tagozat indult.

Közösen megtekintettük az iskola honlapját. Rengeteg fényképet is megnéztünk programjaikról.

2 Responses to “NYÍRKÉRCS Heti foglalkozás 12

• Nagyon szép az iskolájuk. Sokan járnak oda.

• Alig várom, hogy találkozzunk a bonyhádi gyerekekkel.