Egyre többet lehet hallani, olvasni a Magyarországon folyó önkéntes munkáról. A gyerekek hoztak cikket az egyik napilap október 15-i számából. Alá kívánták támasztani, hogy szűkebb térségünkben is folyik ez a tevékenység. Nyíregyházán az egyik óvodában festést végeztek a „segítő kezek”, ott, ahol valóba rászorultak a támogatásra. E napon az ország több pontján is segítettek.

Az internetről tallóztunk az önkéntesek munkáiról. Itt találtunk rá a „Combat Boys” csapatára, akik szintén e megyében nyújtottak segítséget egy gyermekotthonban.

Tanulói hozzászólások:

Dobrai Dávid: Szerintem nagyon jó, hogy segítenek, akik tudnak. Biztosan örültek a gyerekek.

Barczi István: Mi is tudunk segíteni, ha a nagyszülőknek, az is segítség.