Az önkéntesség fontossága- Jó cselekedetek

Jótékonysági futóversenyt rendeztek ismert emberek, színészek, sportolók. A szórakozás és sportélmény mellett a felsőoktatásban tanuló, hátrányos helyzetű tanulók sportolási lehetőségét támogatták.

Garay Zsuzsa szavaival folyatattuk a foglalkozást:

,,Azért itthon mégis más. Ha kinézek az ablakon nem a szürke falakat látom, hanem a fákat. Még akkor is szépek, ha csupaszok. A fák tele vannak ígérettel, azt üzenik, hogy új hajtásokat hoznak, hogy zöldbe borulnak.”

Nemcsak híres emberek, mi gyerekek is véghezvihetünk jó cselekedeteket. Ennek érdekében kis csapatunk egy közösségi akció keretében iskolánk udvarára a Nyírerdő Zrt. segítségével fákat ültetett, amit folyamatosan gondozunk. Ha megnőnek remélhetőleg hosszasan adnak majd árnyékot, s teszik szebbé környezetünket.

A foglalkozást közös versmondással, énekléssel zártuk. Meghallgattuk Váci Mihály: Akác című versét.

Lódi Krisztina: Jó lenne, ha nem törnék le a kisfákat.

Banga Henrietta: Mi öntözzük majd ezeket a csemetéket.

Oros Tibor: Így szebb lesz az udvarunk, meg kell őrizni őket!