Téma: A gyermeki önzetlenség

A gyerekek önzetlen segítségnyújtásának szívet melengető példája az az újságcikk, melyből megismerhettük a kisiskolások és szüleik tetteit.

Két iskolatársuk elvesztette az édesanyját, így intézetbe kerültek, mert az édesapjuk külön élt tőlük.

A szülők elindították a hivatali ügyintézést, más szülők felújítási munkákat vállaltak.

A gyerekek az édesapjukkal együtt élhetnek a polgármesteri hivataltól kapott lakásban.

Szintén a gyermeki önzetlenség fogalmazódik meg Móra Ferenc: A szánkó című elbeszélésében. A felolvasás után közös beszélgetés során mondták el véleményeiket a gyerekek.

Bódi Dániel: Nagy lemondás volt, de igazán szép cselekedet a Móra-műben.

Csorba Aletta: Jó, hogy nálunk még nem volt olyan eset, mint a cikkben.