Ismert, hogy a tudás, a kulturális tőke erősen meghatározza az egyén társadalmi szerkezetben betöltött helyét. A társadalmi egyenlőtlenségek legláthatóbb megnyilvánulási formáját az anyagi életkörülményekben és a kulturális ,,fogyasztásban” meglévő különbségek jelentik.

A kulturális egyenlőtlenség javarészt az iskolai végzettséggel hozható összefüggésbe, de nagy szerepet játszik benne az otthonról hozott kulturális tőke is.

Azokban a családokban, ahol a felnevelkedő gyermeket gazdag szókincsű szülők, a tudományok iránt érdeklődő közeg veszi körül, ott a műveltséget gazdagító műsorok megtekintése, a könyvolvasás hagyománya a mindennapok részévé válik.

Móra Ferenc Szeptemberi emlék című elbeszélésén keresztül jutottunk el odáig, hogy mennyire meghatározó ma is az

• intézmények hiánya

• tömegközlekedés színvonala

• kulturális és szórakozási lehetőségek

• munkahelyek hiánya, különösen a vidéken élők számára

2 Responses to “NYÍRKÉRCS Heti foglalkozás 9

• A városokban jobb és több a kulturális lehetőség.

• Nagy városokban iskolák közül lehet választani.