SZEMÉLYES TALÁLKOZÓ BUDAPESTEN 2

2014. november 21. Budapest

November 21-én a két iskola második személyes találkozójára is sor került: mindkét iskola 25-25 tanulóval és 3-3 kísérőtanárral érkezett meg Budapestre. A köztes helyszínben azért állapodott meg ismét a két testvériskola, mert az egynapos látogatás nem tette lehetővé időben, hogy több száz kilométert utazzanak a diákok. Így azonban bőven volt lehetőség a jobbnál jobb programokra és a baráti kapcsolatok további elmélyítésére. Az időjárás ugyan nem volt a legkedvezőbb, de a gyerekekkel több múzeumot, a Parlamentet és a Hősök terét is meg tudtuk nézni.

A közös ebédet követően egy pódiumi előadást is láttunk az Első Magyar Versszínház művészeinek előadásában, amely azért is volt nagyszerű, mert Radnóti Miklós évfordulós költő életművébe a gyerekek szemével avatott be bennünket.

Ezt követően  rövid hajókázáson vettünk részt, mert az elmúlt alkalommal ez jelentette az egyik legnagyobb élményt a diákoknak, majd a WestEndbe mentünk, hogy a távolról érkező gyereke az egyik legnagyobb bevásárló központot is láthassák. Késő este ért haza mindkét busz Bonyhádra, illetve Nyírkércsre. A diákok azóta is beszélnek a találkozóról és tartják egymással a kapcsolatot.