SZEMÉLYES TALÁLKOZÓ BUDAPESTEN 1

2014. május 30. Budapest

A két iskola első személyes találkozójára Budapesten került sor május 30-án: mindkét iskola 25-25 tanulóval és 3-3 kísérőtanárral érkezett.
A Budapesti Történeti Múzeum Vármúzeuma melletti téren, a Budavári Palotánál csodálta meg a fővárost a két iskola autóbusszal érkező delegációja, amit egy kiadós séta követett a várban a Sándor Palota, a Mátyás templom és a Halászbástya megtekintésével.
A közös ebédre a HUNGUEST Hotel Griff Juniorban került sor, majd a Fővárosi Művelődési Házban tartottunk közös beszélgetést és bemutatkozást. Itt nemcsak a pedagógus kollégák, de a diákok is tartottak prezentációt, kiselőadást saját iskolájukról, településük környezetéről, közösségükről.
Az előadásokat kötetlen beszélgetés, majd egymás megajándékozása követte: minden diák készített a partneriskola egy-egy társdiákjának egy saját készítésű meglepetés ajándékot. Délután végül sétahajózásra indultunk a Dunán, és este indult haza a két csapat a búcsút követően saját településére a busszal.