BONYHÁD

A Széchenyi István Általános Iskola Bonyhád város lakótelepének zöld övezetében — a város legfiatalabb iskolájaként — első tanévét 1984 szeptemberében indította. 2008. július 1-jén alapította városunk a Bonyhádi Oktatási Nevelési Intézményt, melynek tagintézményévé váltunk.

Fennállásunk alatt hagyományokat teremtettünk, elismerést szereztünk. A háromszintes iskolakomplexumhoz osztály- és szaktantermek, tánctermek, tanuszoda, konyha, számítástechnika labor és függönnyel ketté választható tornaterem tartozik. Sportudvarunk, udvari játszóterünk, felszerelt könyvtárunk segíti tanulóink szabadidejének hasznos eltöltését. Névadónk, Széchenyi István gondolata:

„a kisded makkbúl … idővel termő tölgyfa lesz”

magába foglalja azt az eszmét, melynek szellemében, az iskola alkalmazottai tanulóink szellemi, értelmi és testi gyarapodásáért dolgozunk.

Specialitásaink:

• emelt szintű testnevelés (úszásoktatással)

• nemzetiségi német nyelv

• emelt szintű angol nyelvoktatás

Célunk, hogy a lexikai tudás helyett a készségek, képességek fejlesztését helyezzük előtérbe annak érdekében, hogy tanítványaink a mindennapi életben megállják helyüket, képesek legyenek kibontakoztatni tehetségüket, felismerjék lehetőségeiket és alkalmazkodni tudjanak a változó világ követelményeihez. Probléma érzékeny, csapatmunkában jól együttműködő, kihívásokra nyitott, pedagógiailag jól felkészült alkalmazottak várják az iskolánkat választókat.

BONYHAD_3